• Rontgen :-(

    dobry den,
    pan doktor, po negativnom tehotenskom teste 5 dni pred ocakavanou menstruaciou mi lekar spravil rtg klbu ( 2 snimky ) , menstruacia vsak neprisla a namiesto nej pozitivny tehotensky test. Nemozem ani spat, pretoze sa bojim a neviem, co mam robit. Velmi sa bojim, aby vsetko bolo v poriadku, co mam strach, ze asi nemozem byt. Co by ste mi poradili?

    Dobrý deň,
    nemusíte robiť vobec nič,
    už dávno neplatí ten strach z Roentgenu. Táto neznalosť pretrváva aj u niektorých kolegov. Podľa doporučení americkej spoločnosti roentgenológov - žiadne rtg vyšetrenie neohrozuje tehotnosť. A pred 8. týždňom je plod na žiarenie úplne necitlivý.
    ¨Tak sa nestresujte a tešte sa z tehotnosti.