• zubar

    dobry den , chcem sa opytat ako je to s preventivnou prehliadkou u stomatologa pocas tehotenstva.Ci nie je zdarma v ramci prevencie pocas tahotenstva.Kedze v tehotenskej knizke mame priestor pre toto vysetrenie.A este kedy je vhodne taketo vysetrenie/myslim tym tyzden gravidity, v ktorom sa odporuca skontrolovat aj chrup/mozno trapna otazka ale aj tak dakujem za radu.dovi

    Dobrý deň,
    nič v medicíne nie je zdarma. Niečo Vám hradí poistenie (hlavne veľké a drahé výkony) a niečo by ste si mala platiť sama (bežnú drobnú starostlivosť, včetne zubára)
    Chrup je vhodné skontrolovať na začiatku tehotnosti, chronický zápal v dutine ústnej može negatívne vplývať na vývoj plodu.
    Cena prehliadky u lekára v našej absurdnej spoločnosti vačšinou nepresiahne cenu kaderníka, a má naozaj pre Vás veľký význam.