• Tehotenstvo áno či nie?

    Pán doktor, mám takýto problém. Posledný menzes som mala 22.7.08 a po týždni meškania som si robila TT, ktorý vyšiel pozitívny. Po 5 dňoch od testu som jeden deň krvácala a to ráno silnejšie svetlú krv a potom cez deň som mala taký tmavší výtok, ďalší deň už nič. Šla som pre istotu o 2 dni ku lekárke, ktorá mi urobila sono a povedala, že je to tehotenstvo, ale asi to nežije, mám prísť o týždeň, že ma pošle na vyčistenie. Čo si mám o tom myslieť? Ak je to naozaj neživé, neuškodí mi ten týždeň? Inak mám bolesti v podbrušku, ale nie silné a nekrvácam. Ďakujem veľmi pekne za Váš názor. S pozdravom. E.

    Dobrý deň,
    určite počkajte a nedajte sa čistiť !!!!!
    Je veľmi pravdepodobné, že ste otehotnela neskor a preto sa plod zdá menší. Kľudne kontaktujte aj iného lekára aby skontroloval ultrazvuk, aby nedošlo k zbytočnému potratu živého plodu.