• BOZP v tehotenstve

    Dobrý deň.Som v 16 tt.,pracujem v chemickom priemysle(laboratorium).Zaujímalo by ma,či je moje pracovisko považované za "rizikové",resp.nevhodné pre tehotnú,ak:
    1.pracujem s chemikáliami(kys.sírová,kys.dusičná,hydroxid sodný......)
    2.dvíham bremená
    3.je tu výrazné striedanie teplot,napr.som v klimatizovanom labáku,idem odtial do "výroby",kde je 40°C a para,a beriem vzorky do chladiarne,kde je 8°C....
    4.hluk
    Moja gynekologička mi odporučila PN-ku,ale nerada by som to tak riešila,z finančného hladiska....
    Ked som to chcela riešiť s nadriadenou,či by nebolo vhodné ma preradiť,bolo mi povedané,že "tehotenstvo nie je choroba"......

    Dobrý deň,
    ak sú splnené bezpečnostné podmienky, tak tehotnosť zmenami teploty a chemikáliami nie je ohrozená.
    Tehotnosť nie je choroba a pokiaľ sa vyvíja primerane PN nie je potrebná. Vaša lekárka Vám može napísať eventuálne doporučenie na preradenie na inú prácu.