• Clexane 0.2

    Dobry den! Chcem sa spytat a dufam, ze vy my konecne date odpoved na moju otazku. Po dvoch potratoch mi robili krvne testy, a zistili mi akesi hranicne znizenie AT III. Nakolko som uz bola treti krat tehotna(36t) od januara si picham clexane 0,2 "preventivne" a acidum folicum. Kazdy messiac chodim na hematologiu na krvny obraz a predpisy na injekcie a lieky. Minule mi povedali, ze je to uz iba v ramci udrziavania kedze mam pred porodom. Preco to vlastne beriem?co mi je? co to znamena to AT III? dakujem

    Dobrý deň,
    AT III je protizrážací faktor, ktorý reguluje zrážanie krvi tak, aby sa nezrážala v cievach ale iba mimo nich. Ak ho je málo, hrozí zvýšené zrážanie a tvorba trombov v cievach. Tehotenstvo je aj u zdravých žien stav, kedy hrozí zvýšené riziko vzniku trombov, pretože tehotná má zvýšenú náchylnosť na zrážanie (aby pri porode nevykrvácala). V kombinácii s nejakou hematologickou chorobou je tehotnosť riziková z trombópzy a z embólie. Preto dostávate Clexane, ktorý upravuje náchylnosť na zrážanie.