• Streptokok a pôrod

    Dobrý deň,
    viem, že sa toho o streptokoch u gravidnych zien vela popisalo, no i tak mam na srdci mnoho otazok. Osobne mam problem so streptokom uz dlhsiu dobu a zatial ziadne antibiotika ( peroralne alebo miestne) nezabrali. V sucasnosti sice nemam problemy s vytokom, no streptokok je i tak pritomny. Gynekolog ma ubezpecil, ze sa nemusim bat otehotniet lebo pred porodom sa matke poda ATB priamo do zily. No ja mam aj tak obavy nielen o dieta ale i o seba, a preto tehotenstvo odkladam. Mam strach, ze po prirodzenom porode sa moze vazne poskodit zdravie dietata. Okrem toho sa obavam , ze sa mi streptokokom infikuje poporodna rana alebo prsniky. Predstava takejto infekcie ma vazne desi, a preto by som rada vedela, ci su moje obavy opodstatnene.

    DObrý deň,
    Streptokok je normálna zložka našej kože a slizníc. Nikto na svete nemá kožu bez baktérii. Streptokok skupiny B nič nerobí, ani v pošve ani na koži, iba tam je prítomný, rovnako ako stovky iných baktérii.
    Jedinou jeho nevýhodou je, že žiaľ novorodenec nemá proti nemu obranu a preto sa pri porode podávajú antibiotiká, aby sa streptokok skupiny B nepreniesol na novorodenca.
    Mimo toho sa nikdy nelieči, pretože nič nesposobuje.