• Mešká

    Dobrý deň, chcela by som sa vás opýtať.
    Dňa 31.5 sme mali s priateľom styk (chránený kondómom) po sexe som však začala krvácať, aj na kondóme bolo pár kvapiek krvy. Myslela som si, že mi prišla menštruácia, ktorá som mala dostať 2.6. sex nebol drsný ani som necítila nejaku bolesť. Ešte v tú noc krvácanie prestalo. Menzes mi včera neprišiel. Ani dnes stále nič. Styk sme mali vždy len chránený. No menzes mi nezvykne meškať. Bola som však chorá tento mesiac a užívala lieky (codein, Ibalgin) a mala som aj skúšky čiže stres nechýbal. Ako dlho môže menzes meškaťa cím mohlo byť spôsobené to krvácanie. Kedy to mám riešiť?
    Ďakujem vopred za odpoveď

    Dobrý deň,
    krvácanie po styku býva častejšie spôsobené krvácaním z povrchu krčka maternice, než že by styk vyvolaly menštruáciu. Aj keď aj to je možné, že prekrvenie maternice pri sexuálnej stimulácii spustí menštruáciu o troška skôr. Ale ak to bolo iba po styku a krátko, skôr je pravdepodobnejšia prvá možnosť.
    Lieky môžu menštruáciu posunúť, aj choroba, aj stresy. Spravte si tehotenský test a počkajte kým príde menštruácia. Ak by bol test pozitívny navštíte gynekologa.