Poradňa gynekológa MUDr. Záhumenského.

Poradňa gynekológa MUDr. Záhumenského.
16,885 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa gynekologických problémov odpovedal MUDr. Jozef Záhumenský, PhD., vedúci lekár pôrodníckej časti Gynekologicko-pôrodoníckej kliniky FN Na Bulovce.

Všetky zadané otázky ako aj odpovede Dr. Záhumenského vám pre veľký záujem prinášame v podobe archívu, zadávanie nových otázok nie je možné.

ARCHÍV: Poradňa uzamknutá 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • neistota

  , Autor: odbornik2

  Dobry den.Chcela by som sa opytat ci je pravda,ze pocas menstruacie by sa nemalo cvict.Myslim tym,ako je beh,potom kotule,stojyk,brusaky a podoben cviky?Mozem si z toho privodit neaku chorobu?Alebo jednoducho mala by som sa vyhybat fyzickej namahe?A ze uz ked cvicime ale ked nas zacne boliet brucho tak mame prestat?Moze to nieco znamenat,ze pred cvicim neboli ma brucho a ked zacnem cviict tak ma zadne aj boleit brucho.Moze to byt prejavom neakej choroby.Napr.Endometriozy .Od aciatku som mala menzes bolestivy do asi 17 rkov od 14 pootm uz boelsti pomaly stupovali a neska skoro nic necitim ziadnu bolest.moze to byt tym ze nema ovulaciu pravdepodobne.Alebo teraz mam niekdy bolesti ked idem na wc,neviem to porovnat ked som mala boelstibu mestrauciu,lebo teraz ked aj nemam bolestibu menzes ked idem na wc tak ma zacne boleit brucho ale potom to aj prestan.mam 20 rokov.dakujem

  Odpovedá: doc. MUDr. Jozef Záhumenský, PhD.

  DObrý deň,
  je to nezmysel, počas menštruácie možete cvičiť úplnenormnálne. Bruho može pri námahe začať bolieť počas menštruácie, lebo maternica vytláča menštruačnú krv.
  Neznamená to hneď chorobu, ani endometriozu.