Poradňa gynekológa MUDr. Záhumenského.

Poradňa gynekológa MUDr. Záhumenského.
16,885 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa gynekologických problémov odpovedal MUDr. Jozef Záhumenský, PhD., vedúci lekár pôrodníckej časti Gynekologicko-pôrodoníckej kliniky FN Na Bulovce.

Všetky zadané otázky ako aj odpovede Dr. Záhumenského vám pre veľký záujem prinášame v podobe archívu, zadávanie nových otázok nie je možné.

ARCHÍV: Poradňa uzamknutá 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • vynechávanie menštruácie

  , Autor: odbornik2

  Dobrý deň, od začiatku puberty mám miesto menštuácie iba klasické hnedé špinenie, môj gynekológ to nikdy moc neriešil, pár krát injekciou, ale menštuáciu som nedostala, tak som sa rozhodla brať hak, aby mi konečne menštuácia prišla, čo mi aj lekár niekoľkokrát sľuboval a nič, za 9 mesiacov užívania dvoch antikoncepcií, lindynette 30 a maitalonu mi menštuácia prišla iba raz, inak samé špinenie, čím to môže byť spôsobené, poklesom hormónov???Akú hak mám začať brať, aby mi konečne cyklus upravil??Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: doc. MUDr. Jozef Záhumenský, PhD.

  Dobrý deň,
  nemusíte krvácať silno, aj špinenie považujte za menštruačné krvácanie, je to normálne, že niekto má šťastie a nekrváca silno iba špiní. Je to v poriadku.

Podobné otázky

 • vynechávanie menštruácie

  , Autor: odbornik2

  Dobrý deň,
  chcela by som sa opýtať - od začatia menštruácie som mala menštruaciu tak raz za dva mesiace a potom som napriklad aj 5 mesiacov nemala menštruáciu. Lekárka mi nasadila antikoncepciu a menštruovala som pravidelne. Teraz som však antikoncepciu musela vysadiť a je to to iste menštruovala som dva mesiace pravidelne a teraz opať nič. Nemávam ani výtok ani nič. Ďakujem.