Poradňa gynekológa MUDr. Záhumenského.

Poradňa gynekológa MUDr. Záhumenského.
16,885 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa gynekologických problémov odpovedal MUDr. Jozef Záhumenský, PhD., vedúci lekár pôrodníckej časti Gynekologicko-pôrodoníckej kliniky FN Na Bulovce.

Všetky zadané otázky ako aj odpovede Dr. Záhumenského vám pre veľký záujem prinášame v podobe archívu, zadávanie nových otázok nie je možné.

ARCHÍV: Poradňa uzamknutá 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Menštruácia 16 deň a nekončí

  , Autor: odbornik2

  Dobrý deň,
  mám problém s menštruačným cyklom. Mám 25 rokov a som bezdetná. V decembri som bola liečená Norethisteronom, pretože som mala menštruáciu 14 dní, po vysadení liekov sa dostavilo krvácanie (tak, ako mi gynekolog povedal). Vo februári som nedostala vôbec menzes a teraz mám už 16 deň menštruáciu. Gynekológ mi spravil aj rozbor krvi, kde som mala zvýšené mužské hormóny (ešte som návštevu u endokrinológa neabsolvovala). Tento mesiac mám zvonu už 16 deň menštruáciu a vždy na večer sa zosilňuje. Bohužiaľ má môj gynekológ dovolenku a rozmýšľam, či si nezobrať opäť Norethisterom (keďže mi ešte ostalo pol balenia) alebo radšej počkám ešte 5 dní, pokiaľ bude opäť ordinovať. Nie je takáto dlhá menštruácia nebezpečná? Ďakujem za radu.

  Odpovedá: doc. MUDr. Jozef Záhumenský, PhD.

  Dobrý deň,
  závisí na sile krvácania, ale normálne menštruačné krvácanie by Vás nemalo vážnejšie ohroziť. Ak pohlavne žijete, tak si pre istotu spravte tehotenský test, pretože za každou poruchou cyklu može byť gravidita. Počkajte potom na Vášho lekára.