• bolesti a špinenie po menštruácii

    Dobrý deň.
    vyše 2 rokov beriem Lindynette 30. doteraz som nemala žiadne problémy. tabletky beriem vždy načas. naposledy som si zabudla dať tabletku, dala som si ju až po 13 hodinách, bolo to na 18 deň. takže ďalej som pokračovala v 2. balení antikoncepcie.po ukončení som v zvyčajnom čase dostala krvácanie, všetko malo normálny priebeh. keď som začala brať 3. balenie, na 5 a 6 deň som mala ráno špinenie, ale celé 2 dni som mala menštruačné bolesti. väčšinou mám bolesti len pár hodín, nie celé dni. teraz na 7 deň je všetko v poriadku.mám navštíviť lekára? menštruáciu mám od 14 rokov, vždy pravidelnú, antikoncepciu beriem dokopy už 10 rokov, pred 3 rokmi som rodila.nikdy som nemala nijaké gyn. problémy.mám 31 rokov.za odpoveď ďakujem.

    Dobrý deň,
    ak sa situácia nebude opakovať, nie je potrebné žiadne vyšetrenie, takéto špinenie u menštruácie občas može byť. Ak by sa to opakovalo, nutné je myslieť na zápal, a potrebné je potom vyšetrenie.