• Chýbajúca menštruácia a PCO

    Dobrý deň, chcela som sa opýtať, či je v poriadku, keď nemám menštruáciu aj niekoľko rokov, mám diagnostikované PCO. V minulosti som užívala antikoncepciu, chcela by som sa ale liekom vyhnúť, lekár má tlači do antikoncepcie, vraj mi pco môže spôsobiť ďalšie zdravotné problémy, chcela som preto vedieť, či je naozaj vhodné užívať dlhodobo antikoncepciu, alebo ci môžem ostať bez menštruácie, dieťatko neplánujeme. Ďakujem za Vašu radu.

    Dobrý deň,
    súhlasím s Vašim lekárom, ak nemáte menštruáciu pri PCO tak je liekom prvej voľby antikoncepcia, ktorá rieši nedosatok hormónov, čo je pre Vás nepriaznivé celkovo, môže to mať vplyv na metabolizmus, kosti a podobne.