• Dĺžka krčka

    Dobrý deň, som treťorodička, podľa poslednej MS 21+3 a podľa sona 20+2. Chcela by som sa opýtať, či sú v poriadku výsledky z posledného vyšetrenia.
    V zázname je uvedené:
    F = 1-2/p
    Hrdlo sakralizované, formované, do 2,5cm dlhé
    Placenta na PH a ZS i PS
    Cervik. kanál dĺžky do 55mm, VB tvaru T, funeling 0.

    Pri predošlých meraniach som si myslela, že hrdlo je vlastne krčok, no tu sú spomenuté hrdlo aj cervik. kanál. Aký je v nich, prosím, rozdiel?
    Je poloha placenty v poriadku?

    Pýtam sa hlavne z toho dôvodu, že lekár mi odporúča kľudový režim, no mám už doma dve malé deti a zrovna celé dni ležať nemôžem.

    Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    ak máte kanál dlžky 55 mm, tak Vám predčsný pôrod nehrozí, hrdlo je to čo hmatá doktor v pošve a kanál je celková dlžka funkčnej časti krčka, teda aj časť nad pošvou.
    N8lezy sú v norme. Kĺudový režim neznižuje šancu na predčasný pôrod mimochodom.