Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,789 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Petting

  , Autor: Matka1233

  Dobrý deň, včera sme s priateľom robili petting respektíve sa obtieral svojim penisom o moju vaginu a dva krat sa stalo ze malým kúskom penisu vošiel dovnútra iba ako sa povie na kraj. Neejakúoval počas toho.Iba som cítila ze predtým ako vošiel dnu isla z neho tekutina. Moja otázka je či môže nastať tehotenstvo v tomto prípade ? Mam neplodné dni

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  tehotenstvo je nanájvyš nepravdepodobné, ale ak chcete istotu, dajte si predpísat antikoncepciu, lebo aj pri pettingu môže dôjsť k otehotneniu.

Podobné otázky

 • Escapelle

  , Autor: Mad1111

  Dobrý deň, pan doktor ja som včera písala ohľadom HCG testov. No dnes ma zaskočila jedna moja známa ohľadom otázky na Escapelle. Sama som ju užila v minulom roku raz. No chcela by som sa spýtať za nu aby som jej mohla poradiť. Tento mesiac sa jej s priateľom stalo ze 2x im praskla ochrana a raz ostala v nej. Čiže dokopy ju užila 3x v tomto marcovom mesiaci a s rozostupom dvoch týždňov. Čiže poslednu užila 14.03. Teraz sa im vraj včera prihodila nehoda pri “pettingu”. Je vhodne aby ju užila znovu ? Vraj ma strach nakoľko je mladá ze by mohla ostať tehotná. Vraj v takejto podobnej poradni jej gynekológ odpísal ze tato tableta aj ked by sa nemala ale môže sa užiť s rozostupom 7 dni od posledného uzitia. No ja by som radšej bola rady za radu priamo od vás nakoľko vždy ste mi poradili správne v akejkoľvek oblasti. Ak by si ju náhodou dala môže mat nejake zdravotne ťažkosti ? Alebo teda by sa rozhodil len ten menštruačný cyklus ? Ďakujem pekne za prečítanie a za radu

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  escapelle obsahuje vysoké dávky hormonov a mala by byť naozaj iba ako záložná antikoncepcie, nie viac ako jeden krát do mesiaca.
  Dajte si predpísať klasickú antikoncepciu a poučte kamarátku, že nech tak urobí aj ona.