• Hormóny, potrat

    Dobrý deň,

    prosím, môže byt príčinou missed abortion zlý hormonálny profil u ženy?
    Missed abortion som mala v 06/2023. Posledné dve MS mám pred očakávanou MS spinenie, čo som predtým, než som mala missed abortion, nezažila.
    Bojím sa znova otehotnieť momentálne, lebo mám strach, že to mohlo byt spôsobené hormónmi.
    O pár dni budem mat výsledky od hematologa a chcem aj vyšetrenie štítnej žľazy, avšak desí ma, či nebol zamlčaný potrat spôsobený hormónmi. Plod nemal žiadnu genetickú vadu, bol vyšetrený po kyretaz na genetike. Zamlčaný potrat bol v 6tt. Krvácanie som nemala žiadne.
    Ďakujem.

    Dobrý deň,
    nepriaznivá hormonálna situácia môže byť príčinou potratu, aj preto ženy, ktoré užívali hormonálnu antikoncepciu a potom hneď otehotneli majú nižšie riziko potratu. Je možnosť nasadiť si gestagény na druhú fázu cyklu, dohodnite si s Vašim lekárom liečbu.