• Infekcia

    Dobrý deň,
    Pán doktor prosím Vás má vaginálna infekcia/ zápal vplyv na otehotnenie? Prípadne môže spôsobiť potrat vo veľmi skorom štádiu tehotenstva (prvých dňoch/ týždňoch)?

    Dobrý deň,
    zápal pošvy (kolpitída) nemá vplyv na otehotnenie ani potrat. Niečo iné je zápal krčka, chronický zápal krčka maternice môže aktiváciou imunity spôsobovať neplodnosť.