• Sliznica endometria

    Mam 59rokov. Minulý rok v oktobri mi odstránili polyp a urobili kyret pre krvacanie. Histol.bola negativna. Tento týždeň na preventívnej prehliadke mi zistila gynekologicka vyšku sliznice,, 0.5. A vraj norma je do 0.8. Moja vyska nie je v poriadku? Aktualne onkomarkery tento týždeň v poriadku. Dala mi kontrolu o 2 mesiace.Co to spôsobuje, ze sliznica rastie,ake to ma pre mna rizika co môžem ja urobiť, aby sa sliznica znizila. Nasla som prípravok ESTROLUX - hormonálna rovnováha malo by význam to uzivat? ? Pripadne iné produkty, Nemám žiadne gyn.problemy. posledne mesiace mam však veľmi silné potenie z nicoho nic na celom tele co som v prechode nikdy nemala.Som obezna.
    Mam Hpv16 bez nálezu na krcku. Očkovaná nie som.

    Dobrý deň,
    neexistujú onkomarkery pre sliznicu maternice, niekto zase mrhá peniaze verejného poistenia.
    5 mm sliznicu po menopauze je potrebné ultrazvukovo sledovať, ovplyvniť sa to nedá. Závažnejší nález je perzistujúca HPV infekcia, tam je potrebná opatrnosť vo vašom veku.