• Vysoká sliznica

    Dobrý deň pán doktor,

    Mám 27 rokov zatiaľ žiadny pôrod a bola mi zistená vysoká sliznica endometria. Podľa toho čo som si čítala sa s týmto problémom stretávajú skôr staršie ženy v perimenopauze alebo menopauze. Chcela by som sa spýtať z akého dôvodu sa to prejavuje u mňa? Je to hormonálna nerovnováha? Bola mi robená aj kyretáž pred deviatimi dňami, ale chcela by som sa spýtať ako tomu predchádzať aby sa to dalo do poriadku? Môjho gynekológa som sa viackrát pýtala či netreba spraviť nejaký hormonálny profil aby sa zistilo ktorý hormón tam robí neplechu ale vždy mi povedal že to nie je treba.

    Ďakujem

    Dobrý deň,
    vysoká sliznica môže byť spôsobená buď organickou príčinou (najčastejšie polyp) alebo hormonálne pri vynechaní ovulácie.
    Je potrebné počkať na výsledok mikroskopického vyšetrenia, a ak by šlo o neovulačné cykly, je vhodné nasadiť antikoncepciu, ak neplánujete teraz graviditu.