• Vyssi prolaktin

    Dobry den prajem,
    chcem sa opytat co môze byt za vyssim prolaktínom? Moja hodnota bola: 46,50ng/ml ... ref.rozsah(2,8-29,20)
    Bola som na odbere krvi na 24 den cyklu, o 3 dni prisla menstruacia.
    Isla som na odber v nespravny den cyklu?
    Citala som ze aj stres môze zvysovat tuto hodnotu, je pravda ze dva dni pred odberom som mala dost stresove obdobie a navyse aj rano pred odberom som mala mierny stres.
    Naposledy v novembri som mala hodnotu prolaktinu 27.(tu bol odber ale na zaciatku cyklu)
    Priznaky vyssieho prolaktinu nemam. Cyklus je pravidelny, ovulacie prebiehaju, bolestive prsia mam iba tyzden pred menstruaciou...

    Dobrý deň,
    nerozumiem, prečo Vám niekto potrebuje vyšetrovať prolaktín, ak ste bezpríznaková, ale naše poisťovne radi hradia čokoľvek, okrem potrebnej onkologickej liečby.
    Nech Vám lekár, ktorý Vám naordinoval tieto pomerne drahé vyšetrenia podrobne vysvetlí, čo tým myslel a čo bude s Vami na základe získaných výsledkov robiť.
    Samozrejme že tento výsledok môže byť reakcia na stres, nevyspanie, alebo čokoľvek iné, pretože odber na prolaktín vyžaduje asolútne bazálne podmienky a vždy sa musí hodnotiť v závislosti od klinického stavu. Ak máte klinický stav v poriadku, nie je čo hodnotiť.