• Zápal krcka maternice

    Dobrý deň. Chcem sa opýtať či sa chronický zápal krčka maternice dá zistiť klasickým vyšetrením? Mám dlhodobý gynekologický problém - svrbenie, bolesti podbruška, krížov a hustý hlienovitý výtok. Liečila som sa spolu s partnerom aj na ureaplasmy doxyhexalom, ale tie už som mala 3 x po sebe negatívne. Liečila som sa viac krát lokálne (macmiror, gynopevaryl, canesten) ale bez výsledku - dokonca niektoré mi problém zhoršili - krvácala som a zhoršili sa mi bolesti podbruška. Brala som aj rôzne antibiotiká dalacin, zinnat, atd. Uz si vsetky ani nepamätám, ale problém stále pretrváva. Je to veľmi nepríjemné a obmedzujúce, keďže mám bolesti aj pri styku, bojím sa chodiť kúpať a obmedzuje ma to aj pri bežných činnostiach. Už to trvá takmer 5 rokov a vystriedala som 4 gynekológov. Nikto nevie, čo mi vlastne je.

    Dobrý deň,
    príznaky môžu svedčiť pre zápal krčka, ten sa dá spoznať napríklad pri kolposkopii. Chronický zápal môže viesť k chronickému výtoku z krčku, ten mení pH pošvy a tým zhoršuje imunitu pošvy a vedie k opakovaným mykózam (svrbenie). Pri chronickom zápale býva typické aj zakrvácanie po styku, ale nemusí sa objaviť. Bolo by dobré odobrať z kanála krčka ster na chlamýdie, gonokoky, aj bežnú kultiváciu a zváži´t dlhodobú (3 týždne) antibiotickú liečbu - kombinovanú (napríkla klarytromycin + ciprinol).