• Je hormonálny profil v poriadku ?

    Dobrý deň,
    chcela by som sa informovať, či je môj hormonálny profil v poriadku. Zatiaľ som nemala konzultáciu ohľadom výsledkov. Na prehliadke mi však bolo povedané, že mám zväčšený jeden vaječník a je tam podozrenie na PCOS.
    TSH - 3,413
    Prolaktin - 26,14
    LH - 6,22
    FSH- 4,09
    Progesteron - 2,30
    Testosterón - 1,59
    Estradiol - 0,210
    DHEA-S - 5,40
    AMH - 3,27.
    Ďakujem.

    Dobrý deň,
    interpretácia hormonálnych nálezov je pomerne zložitá a musí sa robiť prísne v súlade s klinickým stavom. Okrem toho majú laboratóriá v niektorých parametroch iné hranice normy, preto by ste mala výsledky konzultovať s lekárom, ktorý indikoval odber. Dôležitý je aj presný deň cyklu, Vaša váha a iné údaje.