• Časté močenie

    Dobrý deň,
    mám 47 rokov, som v predčasnom klimaktériu, už takmer štyri roky beriem Klimonorm, stále mám ťažkosti späté s klimaktériom - návaly tepla, nadmerné potenie, nervozita, poruchy spánku.
    V poslednom roku mám aj veľké problémy s častým močením (v priebehu ôsmich hodín 8-10x, v noci - 2-3x). Gynekologička mi predpísala Eurin, ktorý som však nemohla brať (sucho v v ústach, sčervenanie až sfialovenie tváre, bolesti hlavy). Ako inak by sa dalo riešiť toto časté močenie?
    Eva

    Dobrý deň,
    ak máte klimakterické problémy aj pri Klimonorme, je potrebné vyšetriť štítnu žˇazu.
    Čo sa týka močenia, ide zrejme o urgentnú inkontinenciu a vhodné je dokladné vyšetrenie v urogynekologickej ambulancii. Existujú aj iné lieky, u ktorých sú nežiadúce účinky výrazne menšie.