• mykóza a dojčenie

    Dobrý deň, chcem sa opýtať či sa môžem pri mykóze preliečiť vaginálnym krémom LOMEXIN aj keď dojčím šesťmesačné dieťa. V príbalovom letáku sa píše, že sa nemá používať počas dojčenia. Mám totiž tento nepoužitý krém doma, takže nerada by som vyhadzovala peniaze na iný prípravok, ak by to nebolo nevyhnutné. Ďakujem.

    Dobrý deň,
    lokálne sa lomexin vstrebáva iba minimálne, preto nie sú námietky proti použitiu pri kojení. Pretože neprebehlo testovanie u kojacich žien, výrobca nedoporučuje podanie. Ak chcete 100% istotu, kúpte si canesten, ten pri kojení výrobca nezakazuje.