• lokalne svrbenie

    dobry vecer! od marca trpim neustalym svrbenim pošvy - svrbi ma len na jednom mieste, resp. na jednej strane. Svrbenie je skor nahle a velmi silne. Opakuje sa to 2-4x za den. Vytok nemam. Na gynek. mi robili ster z krcka maternice - negat. a odoberali mi aj "vzorku" zo sliznice posvy 2x2 mm, ktoru posielali na histologiu - vysledok bol tiez negativny. Nakoniec som s tym bola na koznom kde mi brali rozne stery - taktiez s negat. vysledkom. Svrbenie vsak nadalej pretrvava - doterajsia liecba bola neucinna. Obcas pocitujem bolest, ktora vystreluje z vonkajsich rodidiel smerom do vnutra... Uz som z toho nestastna, kedze neviem comu to mam pripisovat. Uz si zacinam vselico namyslat.. O co sa moze jednat? Da sa s tym nie co robit? Dakujem!

    Dobrý deň,
    takéto lokálne svrbenie može mať neurologickú príčinu, za ktorou sa može skrývať cukrovka, vhodné by bolo vyšetrenie aj na cukrovku.
    Liečba by mohla byť lokálne kortikoidová masť, ale bez vyšetrenia netuším presne o čo ide, takže iba skor navrhujem.