• myomy

    Dobrý večer pán doktor,ja som Vám už písala o tom mojom probléme a stými myomami po embolizácii.inak mám dva myomy-jeden je dnu v maternici a meria 46x42mm a druhý je mimo maternice a má 10mm.Vraj tie myomy nezasahujú do dutiny maternice čo je asi dobre,ked ju nedeformujú.Ale ste my napísali,že jazvy na maternici po operácii môžu v tehotnosti prasknúť čoho sa veľmi bojím.Potom by už asi bolo po všetkom a mohlo by ma to aj ohroziť?Takže prognoza na tehotenstvo v mojom prípade nie je asi žiadna,však?Nerada by som už potratila druhý krát.Co mám podla Vás robiť,aby bolo všetko v poriadku?operovať,neoperovať,otehotnieť..??DAKUJEM Vám za Vaše rady.

    Dobrý deň,
    ten 10 mm myom je úplne nezaujímavý, osobne si myslí, že i ten druhý myom by nemusel v tehotnosti vadiť a i keď som nález nevidel, skor by som sa prikláňal k otehotneniu s myomami, než k operácii, ale ešte raz, nález som nevidel a veštím z Vašeho popisu.