• enterococcus f.

    Dobrý deň,
    Asi 9 mesiacov ma trapi opakovane s malymi prestavkami svrbenie v posve aj v okoli posvy, aj v konecniku, plus mavam biele vytoky. Navstivila som doktora, viac krat, ktory mi stale predpisal candibene tablety, macmiror alebo gynoflor na preliecenie, z vysledkov vysla stale pozitivna bakteria Enterococcus faecalis. Pan doktor povedal, ze tuto bakteriu nie je potrebne nijako liecit. Okrem tejto bakterie bol pozitivny aj streptokok. Ja mam vsak pochybnosti, pretoze svrbenie neprestava. Zaroveň som si všimla na vonkajších rodidlách - blízko hradzy aj zdurené miesta, ktoré sú bolestivé, citlivé. Mavam aj bolesti vpravo v podbrusku, ktore sa opakuju kazdy mesiac po dobu 2 rokov, zatiaľ nebola zistená príčina. Bolesť sa presúva na celé brucho. Pred 2 rokmi som bola hospitalizovaná, na podozrenie zápalu slep. čreva. Menšt. cyklus mam pravidelny (28 dnovy), menštruácia bolestivá v prvý deň. Mám zníženu funkciu ŠŽ, beriem Euthyrox 50.
    Chcem sa zároveň aj opýtať či táto baktéria môže ovplyvniť šance na otehotnenie. Pokúšame sa s partnerom o dieťa (4 mes.) Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    nepíšete, či sa stav po liečbe zlepšil. Ak áno, potom je potreba znovu zaliečiť a to dlhodobo (aspoň 14 dní), potom obnoviť flóru lactovagom.
    Ak lieky nijako nepomáhali, tak je príčina svrbenia niekde inde, je potrebné vyšetrenie, zvážiť aj testy na cukrovku.