• kvasinky?

    Dobrý večer,pane doktore,asi od 17ti mám gynekologické potíže:zápach,svědění(ale pravděpodobně mnohem dřív,od 15ti let?).Nevěděla jsem,že to není v pořádku,ke gynekoložce jsem šla až v 19ti.Polykání Myco-max,od té doby různé zaváděcí globule,krémy,nebo tablety-vybrala jsem vše možné,v podstatě bez úspěchu nebo jen s přechodným úspěchem.Situace je čím dál horší,mykóza již není několikrát do roka nebo jako donedávna ob měsíc,dva až tři,ale takřka setrvalý stav,minimálně od srpna2010doteď.Velmi mě obtěžuje především zápach (někdy sladký,někdy jakoby kouř nebo dlouho neuklizené WC,nevím,co je to za bakterie).Poslední nález z konce října-v pochvě E.coli, Lactobacillus species, Candida albicans a ojediněle Enteroccocus faecalis.Znamená to automaticky i paralelní IMC? (Mívám i přes hygienu po stolici na spodním prádle stopy stolice,může to nějak souviset?Tyto problemy mam asi dlouho,možná odjakživa,ale nikdy předtím jsem problémy s E.coli v pochvě nebo opakované IMC neměla.). Brala jsem 12dní Nitrofurantoin(až v prosinci2010,dříve jsem se k výsledku od gynekoložky nedostala).Navíc mám dlouhodobé zdravotní problémy,kterých se nemohu zbavit(teploty,pocení,bolesti za očima,v kloubech-svalech-kostech;vyšší jaterní testy,RF,mírně postižená sliznice tenkého střeva atd.).V posledních dvou letech jsem také měla asi třikrát IMC,ačkoli předtím jsem na ně netrpěla.Dva roky mě také pobolívá v břiše a v podbřišku.Poslední dobou mívám nejen žlutý nebo bílý výtok a občasné svědění (spíše ale prakticky neustálý odporný zápach,velmi se mezi lidmi kvůli tomu stydím,sedět vedle někoho,je to cítit),ale velmi často i hojný vodový výtok,k tomu pocení v tříslech, zvýšené teploty, v listopadu jsem měla zvětšené uzliny v tříslech.
    Gynekoložka odmítá vyšetřit výtok na trichomoniázu (panna,28let); chlamýdie,mycoplazmu a ureoplazmu taktéž nevyšetřila.
    Dvakrát jsem měla mezi menstruačním krvácením (v období před menstruací nebo v polovině cyklu,přesně to již nevím) krvavý výtok nebo černé cáry krve.Jeden den krvácení jako začátek menstruace,pak několik dní pauza.Budu velmi vděčná za pomoc.Děkuji.

    Dobrý deň,
    Váš celkový zdravotný stav mi pripadá ako poruchy bunkovej imunity. Bolo by vhodné dokladné imunologické vyšetrenie.
    Vhodné je zaviesť protimykotické opatrenia - nejesť sladké, používať intímne mydlo s kyselím ph, nerobiť si výplachy pošvy, jesť veľa živých jogurtov a použivať bavlnené spodné prádlo.
    SKúsit možete podporu imunity pošvy - dlhodobo Fermalac vagiálne tablety.