• kvasinky? - druhá část

    Doplňuji: v srpnu masivní candida glabrans, nasazen nizoral (tbl.i mast),po několika dnech léčby se mi ulevilo,neměla jsem vůbec chuť na sladké,ale ještě během polykací kúry se obtíže (zápach,svědění) vrátily,čím to je?Je ve hře ještě jiná infekce než kvasinky,které mám opakovaně dlouhá léta? Nosím bavlněné spodní prádlo,v té době jsem nejedla sladké vůbec,mýdlo používám intimní nebo vodu,tak v čem je problém?
    K Nitrofurantoinu (prosinec,E.coli,Candida albicans, Enteroccocus faecalis, Lactobacillus species) jsem si na doporučení lékarnice kromě laktobacilů (per os) koupila ještě Jenomazol, využívala jsem ho tři dny, efekt-nula:( Děkuji za radu.

    Dobrý deň,
    no ak máte candidu glabratu, táto občas býva rezistetná na antimykotiká, bolo by vhodné, keby Vám spravili v laboratoriu okrem kultivácie aj citlivosť na antimykotiká. Ale vagiálne možno skúsiť betadine čípky, tie sú spoľahlivo účinné na aj na c. glabratu.