• nuvaring

    Dobry den, niekolko mesiacov (2-3) som brala antik. Qlaira,ktoru som potom zmenila na nuvaring ktorz beriem doteraz(tiez 2-3 mesiace). Odkedy som brala qlairu zacali mi velmi padat vlasy(kvoli tomu som ju aj zmenila),no gynekol. mi tvrdila ze z toho to byt nemoze. Mala som velmi nizke hodnoty zeleza v krvi(okolo 6,ma byt 8-27),ale to bolo este v lete a odvtedz sa to uz upravilo,zelezo stale beriem. Bola som na vysetreni stitnej zlazy kde bolo vsetko ok. Krvny obraz tiez ok. Vysetrenie na krcnom bolo tiez v poriadku. Chcela by som sa opytat ci to vypadavanie vlasov podla Vaseho nazoru moze byt zapricinene antikoncepciou (alebo konkretnejsie aj nuvaringom)?? Mala by som vyskusat antikonc.na nejaky cas vysadit alebo to nemoze byt zapricinene nou? Nuvaring som uz pouzivala davnejsie(niekedy pred rokom a vtedy mi vlasz nepadali).

    Dobrý deň,
    ak Vám predtým nepadali, tak asi to nie je zapríčinené Nuvaringom. Potrebné je kožné vyšetrenie, kde budú pátrať po príčine straty vlasov.