• praskanie kože

    Dobrý deň pán doktor,
    chcem sa Vás opýtať na jeden problém.
    Už niekoľkokrát som bola liečená na mykózu, tá sa mi však zakaždým vrátila. Teraz však užívam i probiotiká - Candivac, a už nejaký čas mám našťastie pokoj. Problém je však v tom, že pri pohlavnom styku sa mi stáva, že mi praskne pokožka v oblasti pošvového vchodu. Niekedy je to jedna prasklina, inokedy viac trhlín, ktoré i krvácajú. Myslela som si, že to môže byť z antikoncepcie, používam krúžky Nuvaring, ale môj gynekológ povedal, že to je málo pravdepodné. Viac sa k môjmu problému nevyjadril. Podotým, že mykózu už nemám, ani žiadnu infekciu, tak neviem,v čom by to mohlo byť.Pred stykom som dostatočne vlhká, používam i lubrikačný gel, ale vždy mi to tam praskne!
    Už mám pomaly strach z milovania a svojho partnera začínam odmietať.

    Dobrý deň,
    je možné, že máte kvoli opakovaným zápalom a nuvaringu atrofiu kože vulvy. Doporučil by som lokálne si používať krém s obsahom estrogénov (orthogynest, ovestin, vagifem - ten je i bez předpisu).