• vynechávanie menštruáci

    dobrý deň,potrebovala by som od vás radu. ide o to, že mi veľmi často vynecháva menštruácia. najprv mi doktorka dala antikoncepciu(novynette), chodila mi pravidelne.následne prestala zaberať, predpísala mi ďalšiu (trigular) z ktorej mi bolo zle pravdepodobne s euthyroxom, dala mi náplaste (Evra) a teraz už neberiem nič. chvíľu som mala cyklus pravidelný, ale teraz posledné 4 mesiace nie.predpisuje mi Lutenyl na vyvolanie, ale momentálne beriem už 2 balenie a stále nič, pritom mi mešká už mesiac. tvrdí mi stále, že výsledky mám v poriadku a nič mi nie je. neviete mi poradiť, na aké vyšeetrenie sa mám nahlásiť alebo čo to môže spôsobovať?
    ďakujem.

    Dobrý deň,
    príčina može byť v štítnej žľaze, potrebné je dokladné vyšetrneie, či nie je potreba zvýšiť eutyrox. Potrebná je aj ideálny hmotnosť, nadváha i podváha sú častou príčinou nepravideľnej menštruácie.