• streptokok, escherichia v pošve

    Dobrý deň, z poslednej kultivácii mi doktor zistil nález streptokoka a escherichii v pošve... Podotýkam análny sex nebol... Išla som ku gynekologovi s problemami - svrbenie, pálenie, bolesť pri pohlavnom styku. Doktor mi povedal, že na streptokoka najlepšie zaberá Penicilín, no na ten som alergická. Hovoril, že nevie čo mi má predpísať, to vážne nič okrem penicilínu neexistuje?? Do pošvy mi predpísal jodove čipky, no nezabrali, svrbenie prešlo, no pohlavný styk je stále bolestivý... podotýkam máme obmedzený sex. Pohlavný styk sme mali iba raz, nemala som ako zistiť, či je to už dobré, tak preto. Bola som na dalšej kultivácii, doktor mi predpísal macmiror do pošvy, no stále cítim, že to nie je dobré. Výsledky z druhej kultivácie neviem, dnes idem na kontrolu. Mám už pocit, že doktor iba skúša, buď nevie čo tieto baktérie naozaj zabíja alebo už neviem ako si to mám vysvetliť.. No nás to dosť obmedzuje, už to trvá dlho, vyše 3 mesiacov mám problémy. Bojím sa, že to spôsobí aj neplodnosť, tento rok plánujeme splodiť dieťa, tak teraz som si nie istá, či chybu robí doktor alebo je to normálne. Prosím poraďte mi. Je prístup gynekológa v poriadku? Prosím poraďte mi, čo by mi pomohlo, či už antibiotiká alebo čipky do pošvy. Za odpoveď vopred ďakujem. Len tak pre informáciu užívam hormonálnu antikoncepciu. Chystám sa ju prestať užívať, keď doberiem posledné dve balenia, ktoré mám momentálne vybraté z lekárne.

    Dobrý deň,
    Vaše potiaže určite nesposobuje ani E. coli ani streptokok, súto normálne baktérie z pošvy.
    Kúpte si Canesten vaginálny krém využívajte ho, potom si dajte Lactovag čípky a budete fit.