• menopauza a hnedý výtok

    dobrý deň, mám 52 rokov, pred 3 rokmi som prestala menštruovať. Pred rokom som zakrvácala pár kvapkami krvi. Kyretáž sa nepodarila pre perforáciu. Každé 2 mesiace mi robia ultrazvukové vyšetrenie tela maternice, vraj by to malo byť v poriadku. Endometrium do 6. Beriem Norethisteron 3 mesiace, potom 2 mesiace pauza. Moj problém je ale dosť často sa opakujúci do hneda zafarbený výtok a teraz dva týždne pálivé bolesti v podbrušku, na ktoré som ale bola sporadicky zvyknutá aj roky dozadu. Teraz som zase zakrvácala pár kvapkami bez Norethisteronu v čase predpokladanej menštruácie. Na gynekológii mi radia, aby som si dala vybrať maternicu. Nie je už žiadna iná možnosť, ako získať nejaké výsledky, iba zobrať maternicu? Nemôže ísť o nejaký zápal? Ďakujem.

    Dobrý deň,
    bez mikroskopického vyšetrenia sliznice maternice by som určite nič nepodnikal. Vhodná je šetroná hysteroskopia s odberom sliznice, a mikroskopické vyšetrenie ukáže, o čo ide. Mne príde nezmysel dávať menopauzálnej dáme Norethisteron, ak nemám jasnú diagnózu.
    Takže poproste gynekológa, nech Vás odošle na pracovisko, kde sa hysteroskopia prevádza.