• bradavičky

    Dobrý deň,Asi v druhom mesiaci tehotenstva sa mi objavili- na pravej vonkajšej strane genitálii tri výrastky.Po upovedomení mojho gynekologa v poradni na tento nepríjemný problém, mi oznámil, že ide o genitálne bradavice, ktoré mi aj tak v tehotenstve nemôže odstrániť.Momentálne som v 18.týždni.Po dvôkladnom skúmaní, som zistila, že takéto maličké bradavičky mám aj v oblasti konečníka.Gynekológ mi povedal,že je to pohlavne prenosné,preto ani s partnerom sa sexuálne v tomto období nestýkame.On žiadne výrastky v oblasti penisu,alebo jeho okolí nemá.Pred ním som mala síce viacero sexuálnych partnerov,ale ani pri jednom som si taký problém nevšimla a ani ja som až do otehotnenia žiadny takýto gynekol.problém nemala, až na nejaký bežný výtok...Je to naozaj také vážné?Môže sa nakaziť dieťa.Ďakujem za odpoveď.Silvia zo SnV

    Dobrý deň,
    ide o pohlavne prenosné ochorenie, ktoré sa v tehotnosti nelieči, pretože látky sú pre plod škodlivé. S partnerom sa kľudne stýkajte, vírus už má v sebe.
    Vážne to nie je a plod nenakazíte.