• vírus v krčku maternice

    dobrý deň,

    pred cca rokom som bola na preventivnej prehliadke kde mi robili ster z krčka a bola som pozitívna na nejaký vírus, ktorého pomenovanie som sa však od lekára nedozvedela. Opakovane som chodila na kontrolny ster každé tri mesiace a zatial posledny vysledok je negativny. Dostala som iba vysvetlenie , že je to vírus ktoreho sa telo zvycajne zbavi same. Ale v pripade problemov by musel lekar pristupit k "plastike". Kedze boli posledne vysledky negativne tak sme tuto temu dalej s lekarom zatial nerozoberali ale zaujima ma o co vlastne mohlo ist.
    Na poslednej prehliadke som mala nalez TZK1 - mozete mi popisat aky je to nalez ?

    Dakujem

    Monika

    Dobrý deň,
    zrejme ste mala HPV vírus, ktorý sa prenáša pohlavným stykom a robí dysplastické zmeny na krčku. V naprostej vačšine prípadov však sám zmizne.