• Ako vzniká mykotický zápal?

    Dobrý deň,
    chcela som sa Vám poďakovať za radu, ktorú ste mi poskytli. Avšak napísali ste mi, že môžem mať mykotický zápal pošvy, prosím Vás ako to môže vzniknúť? Je to niečo vážne? Tým canesten krémom sa to dá vyliečiť? Môžem mať pohlavný styk s partnerom,alebo ho to môže nejak ohroziť?
    ďakujem za skorú odpoveď
    s pozdravom Grace

    Dobrý deň,
    mykotický zápal vzniká pomnožením vlastných kvasiniek. Kvasinky sa nachádzajú všade na tele a za niektorých okolností sa rozmnožia a robia zápal. NIe je to nič vážne, nikoho neohrozujete ale styk sa doopručuje až po prelieční, hlavne kvoli Vám