• Antikoncepcia

    Dobrý den. Citala som ze ak sa pocas uzivania antikoncepxie vyskytne hnacka alebo zvracanie tableka neucinkuje... Je to možné ? A ako je to s alkoholom a fajcenim pocas uzivania antikoncepcie.. ?

    Dobrý deň,
    jedna redšia stolica nič neznamená, ale úporná opakovaná vodnatá hnačka može sposobiť, že sa tableta nevstrebá. Obsah žalúdka v ňom ostáva cca. 3 hodiny, ale závisí na jedle a iných faktoroch, takže muselo by dojsť k zvracaniu v podstate hneď po užití a tableta sa vyvráti. Potom nie je účinnosť zachovaná.
    Alkohol samotný antikoncepcii neprekáža, v opilosti však možete tabletu zabudnúť užiť. Fajčenie k ženám (ani mužom) nepatrí, je to svinstvo, ktoré komplexne ničí Vaše telo, a hrozí veľkými rizikami. Neznižuje účinok antikoncepcie, ale fajčením vznikajú oxydované typy cholesterolu, ktoré ničia stenu ciev a zvyšujú riziko vzniku trombózy na zničených miestach. Antikoncepcia samotná (rovnako ako tehotnosť) zvyšuje zrážanlivosť krvi, a ak sa spojí zničená cieva spolu so zvýšenou zrážanlivosťou, ak je riziko vzniku trombózy vyššie, rovnako ho má tehotná fajčiarka.