• Chcela by som počuť vašu radu ďakujem

    Dobrý deň prajem beriem antikoncepciu Mercilon asi 1 rok ,prvý krát som rodila pred tým ma nikdy brucho nebolelo cez menštruáciu od kedy som porodila od vtedy ma boli brucho aj keď som antikoncepciu nebrala a aj teraz keď beriem vždy pred menštruáciou a aj ponej,potom neboli a zas potom začne pred menštruáciou vždy tak hore na bruchu mám také ako keby som to mala troška nafuknuté ale bola som na vyšetrení a nič mi nezistili len lekár mi povedal že nato beriem antikoncepciu aby ma aj brucho nebolelo no ale nechápem prečo ma boli keď všetko je v poriadku možem sa spýtať čo si vy otom myslíte alebo čo mám robiť ďakujem za odpoveď s pozdravom Veronika

    Dobrý deň,
    klasické menštruačné bolesti antikoncepcia lieči a výrazne pri nej ustupujú. Váš problém bude zrejme niekde inde, ale bez dokladného vyšetrenia a utlrazvuku sa to nedá zistiť. Nafúknutie brucha može súvisieť s gestagénmi v antikoncepcii, čiastočne spomaľujú činnosť čriev. Skúste si na internte nájsť diétu proti nadúvaniu a upravi´t stravu.