• Resekcia vaginálneho septa a HAK

    Dobrý deň, lekárka mi pred pár mesiacmi diagnostikovala vaginálne septum (kvoli ktoremu som zatial nemohla mat pohlavny styk), no nemohla ma hned poslat na operaciu, kedze som nemala pravidelnu menstruaciu. Predpisala mi teda antikoncepciu Chloe (na upravenie cyklu pleti), ktoru uzivam uz 5. mesiac a krvacam teda pravidelne. Na vyssie spominanu operaciu som uz objednana a podstupim ju v celkovej anesteze. Chcem sa preto opytat, ci moze dojst k nejakej kontraindikacii s HAK a co sa presne robi rpi tomto type zákroku.
    Na okraj, by som este chcela vediet, ci mi moze prave tento typ HAK sposobovat vypadavanie vlasov a nizky krvny tlak, az pocity na omdletie.
    Dakujem

    Dobrý deň,
    určite sa poraďte na oddelení, kde Vás budú operovať, čo sa týka antikoncepcie, niekde ju požadujú vysadiť.
    Priebeh operácie závisí na typu septa, niekedy je tenké a stačí prestrihnúť, inokedy pevnejšie a operácia je náročnejšia.
    Antikoncepcia može znížiť tlak a pocity na omdletie možu byť práve z nižšieho tlaku.