• otázky o antikoncepcii

    Dobrý deň pán doktor, všade sa píše, že ak máte do 4 hodín po užití antikoncepcie hnačku alebo vraciate, treba užiť dalšiu tabletku. Ale je to potrebné aj v prípade, ked mám do 4 hodín obyčajnú stolicu, iba raz a nie takú riedku a hnačkovú? A je bezpečná ejakulácia do pošvy ak užívam HAK, prípadne po kolkých tabletkách/blistroch je HAK 100%-ne účinná?

    ďakujem...

    Dobrý deň,
    nie je to potrebné, pod hnačkou sa myslí vodnatá opakovaná stolica s bolesťami brucha a konečníku. HAK je takmer 100% účinná od 7. tablety prvého balenia až do konca brania.