• antikoncepcia minerva

    Dobrý den,mám 17 rokov a antikoncepciu Minerva som začala užívať pred 9 mesiacmi.bola mi predpísaná kvoli pleti pretože som mala akné... v novembri 2010 mi zistili helikobaktera ,ktorý bol úspešne vyliečený..antikoncepciu som úžívala aj nadalej,lenže v poslednom období mám pocit,že som velmi náladová,nepríjemná už aj moj priatel hovorí že sa to so mnou niekedy nedá vydržať.velmi často som precitlivená a život už neberiem s takou radosťou ako kedysi..myslíte že za to može antikoncepcia mala by som ju zmeniť či na určitý čas prestať brať?
    dakujem

    Dobrý deň,
    hormonálna antikoncepcia (každá) obsahuje gestagény, ktoré možu zhoršovať náladu. Minerva nie je výnimka, dokonca obsahuje antiandrogén, teda je ešte možno rizikovejšia. Je možné, že Vám zmena tabliet prospeje.