• tromboza

    Dobry den. Chcela by som sa spytat...Mama mi az nedavno prezradila ze v minulosti prekonala trombozu dolnej koncatiny. Vedela som o tom ze mala krcove ale ze aj trombozu to som nevedela. Gynekologicka ktora mi predpisovala HA mi urobila iba pecenove testy, medikalnu historiu nezistovala. Kedze teraz som rizikovym pacientom, mam Belaru vysadit? Mam 26 rokov a uzivam ju dva a pol roka. Existuju nejake krvne testy ktore by som mohla zabsolvovat pre zistenie zrazanlivosti krvi a ci je pritomna zrazenina? Momentalne som v zahranici a ozaj ma z toho chytila panika.

    Dobrý deň,
    ak mama mala vo veku pod 50 rokov trombozu bez príčiny (operácia, úraz) tak je vhodné u Vás previesť vyšetrenie na trombofilné mutácie, vyšetruje sa to z krvi.