• Escapelle a HAK - kedy?

    Dobry den,

    pisala som Vam pred par dnami, ale mam este dodatocnu otazku kedze moja lekarka nie je teraz dostupna.

    Poradili ste mi uzit Escapelle (Beriem HAK Lyndinette 20 uz 10 mesiacov; boli sme na dovolenke, tak som brala som dve balenia bez prestavky. Pri doberani toho druheho balenia som vsak zabudla vziat 3 tabletku od konca (cize v tretom tyzdni) a vzala som ju spolu s tou predposlednou. Poslednu som brala v piatok v normalnom case. Dnes, v nedelu sme mali styk a nehodu, tak sa obavam, ci by to nemohlo skoncit tehotnostou.
    Vzhladom na to, ze som poseldnu tabletu vzala v piatok, tak by som mala najneskor v utorok dostat menstruaciu. Mam dovtedy cakat s tabletkou po (obavam sa vedlajsich ucinkov) alebo ju mam vziat co najskor?)

    Rada by som sa vedela Vasu radu - menstruacia sa stale nedostavila, a tak neviem ci mam od soboty vecera pokracovat v brani dalsieho blistra tabletiek Lyndinette? Predpokladam, ze ani najcitlivejsi tehotensky test by mi teraz este nepomohol, nakolko uplynuli len 4 dni od styku, takze netusim na com som.

    Vopred dakujem aj za tuto radu, je to skvele, ze tu takto usmernujete zeny.
    Prajem krasny den :)

    Dobrý deň,
    to je práve problém mixu Escapelle a antikoncepcie.
    Najideálnejšie by bolo počkať do menštruácie, ktorá može prísť neskor, preože escapell posúva cyklus.