• Bazálna teplota - reakcia

    Zdravím, Adam;)

    asi Vás nepresvedčím, pán doktor, ale kvôli ľuďom, čo to budú čítať: Píšete, že mirena bráni prieniku spermií spoľahlivo. To znamená na 100 percent?! A píšete tiež, že čiastočne bráni ovulácii. Čo to však znamená? Že k nej predsa môže dôjsť? Metóda neplodných dní je nespoľahlivá len v dvoch prípadoch:
    1. Ak ju manželia teoreticky neovládajú
    2. Ak ju nedôsledne aplikujú do praxe
    Ja poznám niekoľko párov, ktorým táto prirodzená metóda funguje. Mimochodom, nám tiež.
    Katolícka Cirkev nikdy neschváli niečo, čo je samo o sebe zlé, nakoľko je soľou zeme. Keby soľ stratila chuť, čím ju osolia? Ona má lepšiu a spoľahlivejšiu ochranu pred nákazou ako aj pred neželanými tehotnosťami a tou je zdržanlivosť, mať sex len s jedným partnerom. Prosím Vás, pán doktor, čo je na tom bludné?
    Zosmiešňujete tie ženy, kt. túto prirodzenú metódu používajú tak, že prekrúcate niektoré fakty:
    1. Teplota sa nemeria "pred sexom", ale pravidelne každé ráno.
    2. Tá záležitosť s hlienom nie je hlúposť, ako lekár iste viete, že dozrievanie folikulu a následná ovulácia je sprevádzaná hlienovým príznakom. Alebo to neviete?
    Netuším, prečo ste takým odporcom prirodzenej metódy, ale typujem jednu z troch vecí:
    1.Nenávidíte Cirkev
    2.Nemáte dostatočne naštudovanú symptotermálnu metódu
    3.Z biznisu okolo antikoncepcie máte pravdepodobne aj Vy zisky.
    S pozdravom Eva

    Dobrý deň,
    na rozdiel od kňazov, lekári nikdy netvrdia, že je niečo na 100%. Preto píšem opatrne, pochybnosti sú súčasťou našej praxe, ale Mirena bráni oplodneniu spoľahlivo.

    Moje osobné skúsenosti, ale hlavne aj skúsenosti publikovaných štúdii sú, že symptotermálna metóda
    1. je nespoľahlivá /cca. 30 otehotnení za rok zo 100 žien !!!/
    2. je naprosto neakceptovateľná, proste milovať sa iba v niektoré dni je samozrejme neprirodzené a vykonávať iba orálny sex polovicu cyklu je smiešne.

    Zhodneme sa na tom, že neželané tehotenstvo je katastrofa, a to nemyslím u páru, ktorý ma 3 deti a bude mať 4., tam je to skor dar. Ale myslím u mladej študentky, ktorá potom ide na potrat. Preto metóda symptotermálna je škodlivá a zlá a nespoľahlivá, viedla by k nárastu umelých potratov exponenciálne. Preto som odporcom symtotermálnej metódy.

    Áno máte pravdu, neznášam katolícku cirkev, má na svojich rukách toľko škod a krvi, že sa to nedá ani opísať. To isto viete sama, je obrovskou chybou, ak sa s v súčasnej dobe ľudia typu Sokol montujú do života ľudí, ktorí s nimi odmietajú mať čokoľvek spoločné. Plaťte si ju z vlastných daní, spolupracujte s ňou, ale hlavne prestaňte nás s tým obťažovať. Dcéra chodí na etiku a pani kaplánka hucká malých katolíčkov proti nej, čo mám povedať 7 ročnému dieťaťu, mám to oplácať rovnako, a hovoriť o hlúposti, bludoch, inkvizícií a masovom vrahovi kňazovi Tisovi ?

    Viete, že na bohosloveckej fakulte v Košiciach, odbor pastorálna medicína sa učí, že sa nesmie operovať mimomaternicová tehotnosť, kým žije ? Že sa žena má nechať vykrvácať ????? Keby sme sa týmito bludmi /rovnako ako tie čo píšte vy/ naozaj riadili, medicína by vyzerala ako v stredoveku.

    A frázy o soli zeme sú, prepáčte smiešne. Ako všetci lekári, varujem pred solením, soľ sposobuje vysoký tlak, čo urýchľuje kornatenie tepien v mozgu a vedie to k skleróze a demencii.

    A z biznisu s antikoncepciu nemám ani korunu, nebudete mi veriť, prečítajte si moje odpovede, ani raz som nespomenul konkrétny preparát. Mirenu spomínam, pretože je to jediné teliesko s hormonami, osobne som ju nikdy nepredpísal.
    Okrem toho pracujem na porodnici a recept na antikoncepciu som nepredpísal asi 5 rokov.
    Z mojej praxe - s najlepším svedomím a vedomím určite nebudem nikomu symptotermálnu metódu doporučovať, a možete ma obviniť z čohokoľvek.

    Čo myslíte, prečo je v Poľsku najviac HIV pozitívnych osob z krajín východnej európy ? Pretože Wojtyla kydal na prezarvatívy. Poliaci majú už 150 detí HIV pozitívnych od matiek, ktoré sa nakazili, lebo sa nechránia. Majú 10 násobne vyššií výskyt HIV pozitívnych osob oproti ateistickým Čechám. Vďaka cirkvi.

    Príkladov o zhubnom vplyve katolíckej ideologie na život súčasnéh človeka mám nespočetne, ale nie je to cieľom mojej poradne. Ak budete mať gynekologický problém, s radosťou Vám poradím, ale prosím Vás pastoračnú činnosť a keci o soli zeme dajte naprlíklad sem:
    http://www.amen.cz/?c_id=123