• Bolestivé prsia

    Užívam antikoncepciu Minerva 3-tí mesiac. Pokiaľ som ju neužívala, prsia ma bolievali a svrbeli tesne pred menštruáciu. Zvykli ma však len svrbieť /neboleli/nie iba pred menštruáciou, ale aj v hociktorý iný deň cyklu. Ako som začala užívať Minervu, cítim a vidím, že sa mi splnšili, ale bez podprsenky ma bolia a to vždy, nie iba pred menštruáciou. Neviem, či to, že sa mi splnšili súvisí iba s Minervou, pretože začínali byť väčšie už tesne pred začatím jej užívania a to som vtedy brala Duphaston, ale lekár mi ho vysadil a predpísal antikoncepciu, pretože mi už škodil. Keď som pred pár rokmi začala užívať Duphaston, tiež mi výraznejšie podrástli prsia. Neviem, či od neho alebo samé od seba. Môže súvisieť bolestivosť prsníkov s užívaním Minervy? Mám o tom informovať svojho lekára?
    Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    prsníky reagujú na gestagény, ktoré antikoncepcia obsahuje, rovnako ako Duphaston. Je to normálny prejav, a nie je potrebné sa s tým trápiť, nič nehrozí.