• antibiotiká

    Dobrý deň.Potrebovala by som poradiť vo veci-mám zápal mandlí pri čom dlhodobo cca 2 mesiace musím užívať PENCLEN a mám aj antikoncepciu MINISISTON.Moja otázka je či tieto lieky oslabujú účinok antikoncepcie? Inak sa cítim dobre nie som chorá len mám zvýšené aslo následkom čoho mám tie lieky a po doužívaní musím podstúpiť výber mandlí v lokalnej anestéze ale až po sezone nakoľko som alergik a tu sa chcem opýtať či musím pred zákrokom HAK vysadiť? Ďakujem vám za odpoveď.

    Dobrý deň,
    Penclen znižuje účinky MInisistonu iba málo, okrem toho je Minisiston vyššie dávkovaná antikoncepcia, takže bude účinná. Čo sa týka antikoncepcie a výberu mandlí, závisí na zvyklostiach pracoviska, spýtajte sa na krčnom.