• antikoncepcia vz. antibiotiká

    Dobrý deň, pán doktor,
    rada by som sa Vás opýtala, či je možnosť otehotnenia keď:
    som dobrala antibiotiká (unasyn) 1 deň po nasadení antikoncepcie (jeanine).
    S tým, že jeanine som začala brať v utorok večer, v stredu ráno som si dala poslednú tabletku unasynu a v sobotu som mala pohlavný styk. Uvedomila som si to tesne po tom a urobila som si tzv. laváž (netuším s akou účinnosťou). Aká je možnosť, že by som mohla otehornieť?
    Za Vašu odpoveď Vám vopred srdečne ďakujem.

    Dobrý deň,
    unasyn príliš neznižuje účinnosť antikoncepcie. Laváž si nerobte, je to jednak zbytočné, a jednak to narušuje pošvovú floru. Riziko otehotnenia je minimálne, nestresujte sa.