• Trombocytopénia

    Dobrý deň.Dala som si vyšetriť krv kôli tomu,že sa mi robili modriny a zistili mi veľmi nízky počet krvných doštičiek. Doktorka na hematológii tvrdila, že to môže byť z antikoncepcie. Chcem sa vás spýtať na váš názor. Antikonepciu som vysadila, už od jenuára sa liečim, ale nie veľmi úspešne. Zdá sa, že liečba nie je účinná a asi budem musieť podstúpiť splenekt´miu :-(((. Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    existuje trombocytopénia vzniknutá v tehotnosti, ale pri antikoncepcii som nepočul, že by vznikal nízky počet trombocytov.
    Je nutné, aby stav sledoval a liečil skúsený hematolog, čo ja viem, splenektomia je úplne posledná možnosť.