• IUD a menstruacia

    , Autor: zuzya

    Dobry den, pred dvoma rokmi po porode som si nechala zaviest IUD Mirena. Od tej doby co som mala IUD som nemala menstruaciu, az teraz po dvoch rokoch som zrazu opat zacala menstruovat, dokonca v strede cyklu pocitujem ovulacne bolesti. Snurky si kontrolujem a su stale nahmatatelne, takze teliesko by malo byt v poriadku. Chcela by som sa teda opytat na dve otazky:
    1) Či je normalne a v poriadku, ze som tak zrazu po dvoch rokoch s IUD zacala menstruovat? Taktiez mi napadlo ze mozno s tym ma suvis aj to ze som zrovna odstavovala syna a ukoncovala kojenie.
    2) Je v poriadku ak pocas IUD pocitujem pocity podobne ovulacii? Nie je znizena ochrana?

    Dakujem krasne za odpoved a za Vas cas.

    Dobrý deň,
    rovno ste si odpovedala, menštruáciu ste nemala nielen kvôli IUD ale aj kvôli dojčeniu, po ukončení sa môže menštruácia dostaviť. Ochrana je aj tak plne zachovaná, aj pri pocite ovulácie.