• Implanon NXT

    Dobrý deň, chcela by som sa informovať, či je na Slovensku možné využiť antikoncepčný implantát? Rozmýšľam nad zmenou antikoncepcie (momentálne využívam antikoncepčné nálepky Evra, no zo zdr. hľadiska mi nevyhovujú), tabletky ani teliesko nepripadajú do úvahy a po prečítaní o implantáte mi to prišlo ako najvhodnejšia alternatíva.

    Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň,
    implanon je u nás registrovaný a patrí medzi tzv. LARC (long acting reversible contraception), čo je teraz vo svete moderný trend. V niektorých štátoch USA ich začali uhrádzať mladým ženám a výrazne poklesol počet interupcii, adolescentných tehotenstiev aj detí poberajúcich sociálne dávky.
    Ako problém vidím fakt, či sa nájde na Slovensku lekár, ktorý vie implanon zaviesť, ja osobne s tým nemám skúsenosti.